Activity.png

סתיו שפיר אצל אפי טריגר בגל"צ


אפי טריגר: ועכשיו איתנו חברת הכנסת סתיו שפיר העבודה, שלום לך בוקר טוב.

סתיו שפיר: בוקר טוב.

אפי טריגר: בקרוב נציג אותך חברת הכנסת סתיו שפיר, הרשימה המאוחדת מרצ וברק?

סתיו שפיר: אני ממש לא מזדרזת לזוז לשום מקום, אני אוהבת את מפלגת העבודה ,המפלגה שלי ומאמינה בה. הייתי מאוד רוצה שהיום מפלגת העבודה תהיה מפלגה שהיא מפלגת שלטון. אנחנו כולנו מבינים שזה לא המצב כרגע. מפלגת העבודה תוכל להיות מפלגת שלטון בעתיד, כשנבנה ונשקם אותה, אבל כרגע זה לא המצב .ומשמאל לכחול לבן יש שלוש מפלגות, שיש בהם שוני בדברים מסוימים, אבל בדברים החשובים באמת ברצון להגן על הדמוקרטיה הישראלית, בהבנה שמולנו ניצב שר חינוך שרוצה מדינת הלכה ואפרטהייד, ומחנה ימין שמנסה לקדם פה מדינת הלכה מושחתת, אנחנו מבינים שאנחנו חייבים בבחירות האלה לא לסכן אפילו לא קול אחד.

אפי טריגר: את מבינה את זה, אבל היו"ר שלך אמר אתמול פה בצורה מאוד ברורה.

סתיו שפיר: אני אומרת שבמצב הנוכחי מפלגה אחת אפילו שתיים עלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה פשוט סיכון של מנדטים יקרים בשמאל שאסור לתת לו לקרות.

אפי טריגר: אבל היו"ר שלך אמר את זה פה בצורה מאוד ברורה, אין שום סיכוי לחיבור עם מרצ או אהוד ברק מבחנתו, אז מה את אומרת לו?

סתיו שפיר: תראה, אני מאוד מעריכה את עמיר פרץ, אבל אני חושבת שבדבר הזה הוא טועה. אנחנו מפלגה דמוקרטית ,על לפני שבועיים התמודדנו בפריימריז שכל המעמדים, כולם שלושתנו הכרזנו על כך שאנחנו הולכים לעשות חיבורים, זאת הייתה ההבטחה. והחיבור עם אורלי לוי הוא חיבור חשוב, אבל הוא ממש לא מספיק .ברגע שמפלגה אחת או שתיים עלולות לפול מתחת לאחוז החסימה, אם זאת לא תהיה מפלגת העבודה ואני מאמינה שזאת לא תהיה, אבל אפילו אם זאת לא המפלגה שלנו יש לנו כאן אחריות שאנחנו לא יכולים.....

אפי טריגר: ועמיר פרץ לא חש את האחריות הזאת.

סתיו שפיר: שוב, אנחנו במפלגה דמוקרטית, ואני מפעילה את כל הכוח שלי כדי לשכנע את עמיר להבין שאנחנו חייבים לעשות את החיבורים האלו, לפחות אחד מהם, ובעייני הדבר והחיבור שיביא להצלחה הכי גדולה ,זה חיבור של שלוש המלגות האלו ביחד, וכמובן לא מבטל את הזהות של כל אחת מהמפלגות הללו .מפלגת העבודה צריכה לשמור על הזהות שלה בתוך חיבור כזה. אני פועלת....

אפי טריגר: חברת הכנסת שפיר אני רוצה לשאול, לחדד את השאלה, הרי עמיר פרץ שבוע שעבר הבטיח לשקול חיבור עם מרצ, הצטלם עם ניצן הורוביץ ואפילו הקים צוות עם עומר בר לב. אז מה הוא כל הזמן הזה שיקר, ומאחורי הקלעים רקם את החיבור עם אורלי לוי אבוקסיס ולעולם לא התכוון להתחבר למרצ?

סתיו שפיר: אתה צריך לשאול את עמיר פרץ את השאלות האלו. אני מאמינה שכך הוא חשב, צר לי מאוד שהוא שינה את ההחלטה שלו, ושוב אנחנו מפלגה דמוקרטית. לצערי לא שאלו אותנו ולא בדקו איתנו חברי הכנסת או מועמדים על החיבור הזה עם אורלי, ומה אנחנו חושבים על איך הדבר הזה עובד. בדרך כלל במפלגה דמוקרטית אמורים גם לקבל את ההחלטות האלה באיזשהו צורה במשותף אני מאמינה שאפשר לנהל את זה בצורה אחרת.

אפי טריגר: איך את גילית את זה אגב, את גילית את זה בהודעה לעיתונות?

סתיו שפיר: אני גיליתי את זה מהתקשורת.

אפי טריגר: ואת מעריכה שגם חברייך האחרים לצמרת גילו את זה מהתקשורת?

סתיו שפיר: בוודאי, ובשיחות שלי עם עמיר גם הוא יודע מצוין את עמדתי. אנחנו כרגע בימים ובזמנים מאוד מאוד קצרים .זאת שעת חירום, זה לא זמן רגיל שבו אפשר לשבת בצד ולשתוק ולראות את כל המחנה שלנו מתפורר, מדובר במחנה היחידי בתוך הפוליטיקה שנאבק על השלום , שנאבק על ביטחון ישראל באמת, שנאבק על חברה צודקת . אנחנו לא יכולים לשבת בצד ולראות שידור חוזר של מה שקרה פה לפני ארבעה חודשים,ופשוט אסור לתת לזה לקרות.

אפי טריגר: כן את הדברים האלה אמרת ,אבל חברת הכנסת סתיו שפיר, אז בשביל ההקלטה רק , את יודעת, בשבילינו את יכולה להגיד Read my lips אני בכל מקרה נשארת במפלגת העבודה , או לא הפעם?

סתיו שפיר: אני אמרתי את זה בצורה הכי ברורה ,מפלגת העבודה היא המפלגה שלי ,אבל אם אני אצטרך כדי לתמוך עכשיו בחיבור בתוך המחנה, לעשות מעשים שגם מסכנים את המקום הפוליטי שלי ,אני אעשה אותם ,כי המחויבות שלי בראש ובראשונה למדינת ישראל .

אפי טריגר: כלומר גם אפשרות עזיבה לחיבור של מרצ ואו ישראל דמוקרטית.

סתיו שפיר: אני בוודאי לא רוצה לעזוב, אני לא רוצה, אני אוהבת את המפלגה הזאת ואני רואה את העתיד שלי בתוך המפלגה הזאת . אני רוצה להביא את המפלגה שלי לחיבור הזה , אבל מבחינתי המפלגה היא מאוד חשובה , אבל המדינה נמצאת במקום הראשון, ועוד קדנציה של נתניהו זאת סכנה למדינת ישראל . אני יעשה הכל כדי למנוע את הדבר הזה גם במחירי פוליטיים אישיים.

אפי טריגר: חברת הכנסת סתיו שפיר העבודה, תודה רבה בוקר טוב.